Ogłoszenia duszpasterskie

26 niedziela zwykła

1 października 2023 roku

1.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę oraz za ofiary na ołtarz: z ul. Milanowskiej – 1.000 zł i 200 zł, z ul. Żelechowskiej, Brzozowej i Dębowej i Kościuszki– po 200 zł, z ul. Kościelnej – 300 zł.

2.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Od jutra msze święte wieczorne o 17.00, po mszy świętej różaniec. W czwartki różaniec o 17.00 (na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu), w niedzielę – po mszy świętej o 10.00. Szczególnie gorąco zapraszamy na różaniec dzieci. Po różańcu będą one otrzymywać obrazki z wizerunkiem Matki Bożej, każdego dnia inny.

3.

Prosimy o włączenie się w przygotowywanie rozważań różańcowych i poprowadzenie modlitwy wspólnoty parafii: w poniedziałek i wtorek – Koła Różańcowe (żeńskie i męskie), w środę – oaza i uczniowie szkół średnich, w czwartek – wspólnota Krwi Chrystusa, w piątek – oaza dziecięca i dzieci ze szkoły podstawowej, a w sobotę – Domowy Kościół.

4.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – wspomnienie św. Faustyny, w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.

5.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII, a o 17.00 rozpocznie się różaniec. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (ze względu na różaniec) tylko rano. W sobotę wieczorem różaniec, a po jego zakończeniu nie będzie już adoracji z racji pierwszej soboty.

6.

W najbliższą sobotę odbędzie się dzień skupienia dla członków Kół Różańcowych z naszej parafii. Prosimy o obowiązkową obecność. Zapraszamy także wszystkich modlących na różańcu i tych, którzy mają pragnienie przystąpienia do Koła Żywego Różańca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po Godzinkach – konferencja formacyjna o sile modlitwy różańcowej oraz nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Następnie rozpoczniemy różaniec idąc w procesji z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Będziemy się łączyć duchowo ze wszystkimi, którzy w tym dniu organizują w całej Polsce procesje różańcowe w intencji naszej Ojczyzny. Po różańcu (ok. 12.00) Msza święta w intencji wszystkich członkiń i członków Kół Różańcowych z naszej parafii, w intencji ich rodzin oraz za zmarłych należących do Żywego Różańca.

7.

Również w sobotę w Garwolinie, w Hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 5, o godz. 17.00 rozpocznie się koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji 600-lecia Garwolina. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

8.

W niedzielę za tydzień po mszy świętej o 10.00 katecheza dla Kół Żywego Różańca. Po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas II, w ramach przygotowania do pierwszej Komunii świętej. Prosimy o obowiązkową obecność. Na spotkaniu dzieci i rodzice otrzymają materiały katechetyczne, które posłużą jako pomoc w przygotowaniu do pierwszej Komunii świętej.

9.

Również w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 rozpoczną się spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych kandydatów do bierzmowania z klas VIII, którzy nie są na stałe związani z oazą lub szkolnym Kołem Caritas.

10.

Także w przyszłą niedzielę Koło Gospodyń Kobusianki w Kobusach zaprasza na drugą część festynu. Początek o godz. 14.00.

11.

Na stolikach za ławkami znajduje się nowy numer Echa katolickiego, w którym m.in. z różańcem związane są konkretne obietnice oraz dlaczego warto zaprzyjaźnić się z Aniołem Stróżem.

Kontakt

Adres

08-460 Sobolew
ul. Kościuszki 62

 

Telefon

Nr konta
27 9217 0001 0015 1757 2000 0010