21 lipca 2024 roku

1.

Bóg zapłać za ofiary na tacę oraz stałą troskę o nasze kościoły. Państwu Mariannie i Janowi Krupa z ul. Maciejowickiej serdecznie dziękujemy za ufundowanie zakupionej ostatnio do parafii kapy. Nasi dobrodzieje podarowali na ten cel 1.000 zł. Bóg zapłać.

2.

Dziś po każdej Mszy świętej, z racji wypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, błogosławimy pojazdy. Przy tej okazji zbierane są datki na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3.

W piątek wypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest ono obchodzone jako dzień wdzięczności naszym rodzicom i dziadkom. Pamiętajmy w tym dniu o naszych rodzicach i dziadkach okazując im wdzięczność i modląc się za zmarłych.

4.

Przyszła niedziela w naszej parafii to dzień modlitwy za dobrodziejów i niedziela tacy inwestycyjnej. Przy tej okazji dziękujemy za wspieranie prac restauracyjnych w startym kościele. Odwoniony krzyż wrócił już do kościoła i w poniedziałek zostanie powieszony. Przygotowujemy się do odrestaurowania głównego ołtarza, wraz o obrazem Matki Bożej i rzeźbami.

5.

W niedzielę za tydzień, tj. 28 lipca, w Parczewie odbędzie się pielgrzymka dziadków i teściów. Msza święta o godz. 10.30. Po niej konferencja i wspólna agapa. Ks. Biskup Ordynariusz z tej okazji kieruje do wszystkich specjalne zaproszenie.

„W niedzielę, 28 lipca br., w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów. Hasłem tej pielgrzymki – przeżywanej w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem – są słowa: „Docenić starość”. Zapraszam wszystkich Dziadków, Babcie i Teściów do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w Bazylice Parczewskiej. Zgromadźmy się licznie w domu naszej Matki, Królowej Rodzin, aby modlić się za siebie, prosząc szczególnie o potrzebne łaski, zdrowie i entuzjazm życia oraz opiekę wstawiennictwo Maryi.

Czcigodnych Księży Proboszczów proszę o poinformowanie wiernych w swoich parafiach o tym wydarzeniu i pomoc w zorganizowaniu przyjazdu do Parczewa. Proszę także o modlitwę za Dziadków i Teściów podczas niedzielnej Eucharystii w ostatnią niedzielę lipca. Odpowiadając zaś na apel Papieża Franciszka, aby w tym dniu okazać szczególną bliskość ze swoimi dziadkami, zachęcam ludzi młodych, by odwiedzili swoich dziadków i pomodlili się za nich, wyrażając im w ten sposób swoją wdzięczność za ich miłość i dobroć”.

6.

Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 10.00, udzielać będziemy sakramentu chrztu. W tym tygodniu zapraszamy na spisanie aktów.

7.

W zakrystii można zapisywać się na dwudniową parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Markowej, Leżajska i Sandomierza (28 – 29 sierpnia. Koszt ok. 400 zł). W ostatnią sobotę sierpnia (tj. 31) odbędzie się również pielgrzymka Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej. Zapisy również w zakrystii.

8.

8 sierpnia przy przychodzi Ultramedicor przy ul. Kościuszki, w godz. od 12.30 do 13.30, można będzie bezpłatnie zbadać wzrok. Nr telefonu do zapisów znajdziemy w gablocie. W tym samym dniu, w godz. od 15.00 do 16.00, badanie wzorku będzie możliwe w przychodni Centrum przy ul. Lipowej. Telefon do rejestracji również w gablocie.

9.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafialnej rodziny śp. Kazimiera Rogulska.

08-460 Sobolew

Nr konta