1 niedziela Adwentu

27 listopada 2022 roku

1.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę , ofiary indywidualne – z Godzisza – dwie ofiary po 200 zł., a także stałą troskę o parafialne kościoły wyrażaną przez datki materialne oraz ofiary duchowe. Niech przekonanie, że kościół parafialny to nasze wspólne dobro, będzie stale w nas obecne.

2.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent – czas refleksji nad naszym życiem, które jest adwentem (oczekiwaniem na spotkanie z Panem), a także czas przygotowania na święta Narodzenia Pańskiego. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zachęcamy do czynienia postanowień, zwłaszcza abstynenckich. Zachęcamy także, by w Adwencie powstrzymać się od udziału w zabawach. W okresie Adwentu zapraszamy na roraty. W naszym kościele msze święte roratnie będą celebrowane w środy i soboty o godz. 6.30. Przed mszą święta śpiewać będziemy Godzinki (msza rozpoczynać się będzie punktualnie o 6.30). W środy i soboty, po mszy świętej, dzieci zapraszamy na adwentowe śniadania.

3.

W tym tygodniu wypadają:

• we wtorek – jak każdego 29-go dnia miesiąca – msza święta o uzdrowienie, przez przyczynę św. Archanioła Rafała; intencja od uczestników;
  • w środę – święto św. Andrzeja Apostoła;
  • pierwszy czwartek miesiąca – od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania do służby w Kościele. O 17.00 msza święta o powołania;
  • pierwszy piątek miesiąca;
  • pierwsza sobota miesiąca.

4.

Pan organista w tym tygodniu rozniesie opłatki wg następującego porządku:

• we wtorek – od godz. 11.00 – Wiktorzyn, Nowiny, ul. Sosnowa i Kownacka
  • w środę – od godz. 9.00 – ul. Podlasie, Widokowa i Spacerowa
  • w czwartek – od godz. 9.00 – ul. Żelechowska, Poprzeczna i Kaleń Pierwszy
  • w piątek – od godz. 9.00 – ul. Spokojna, Leśna, Jana Pawła II i Kard. Wyszyńskiego
  • w sobotę – od godz. 9.00 – ul. Wiejska, Wiosenna, Wesoła, Słoneczna, Zaciszna, Działkowa i Targowa.

5.

W niedzielę za tydzień, przed kościołem, odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6.

Od jutra, przez cały tydzień, prowadzić będziemy zbiórkę darów dla cierpiących z powodu wojny mieszkańców Ukrainy. Tym razem prosimy o nowe śpiwory, koce oraz konserwy w puszkach. Dary prosimy przywozić do tego kościoła przed mszą święta wieczorną.

7.

Podobnie jak w latach poprzednich, ogłaszamy konkurs na najciekawszą szopkę Bożonarodzeniową. Szopki można wykonać rodzinnie, angażując wszystkich członków rodziny. Należy je przynieść do kościoła najpóźniej w IV niedzielę Adwentu, tj. 18 grudnia. Prosimy o wykonanie nowych szopek i nie przynoszenie tych, które były już prezentowane.

8.

Przed kościołem uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobolewie ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży świec, za pośrednictwem diecezjalnej Caritas, jest przeznaczony na pomoc najbiedniejszym dzieciom. Świece są po 10, 15, 20 i 30 zł.

9.

Na stolikach za ławkami znajdziemy Parafialne kalendarze – zachęcamy do wzięcia dla siebie i podarowania innym, Kalendarz rolników oraz Echo katolickie. W tym numerze m.in. co oznacza wiara w Kościół, jak nie zmarnować Adwentu oraz o kulcie cudownego medalika. W zakrystii można odebrać nowy numer Różańca.

10.

W sobotę odeszli do wieczności: śp. Krystyna Kruk – pogrzeb jutro o 12.00 oraz śp. Krzysztof Pielak – pogrzeb we wtorek o 9.30.

08-460 Sobolew
ul. Kościuszki 62