1 niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 roku

1.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, ofiary wpłacane na konto parafialne i stałą troskę o naszą parafię.

2.

W tym tygodniu, od środy (21.02) do piątku (23.02) przeżywać będziemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Będzie to czas trwającej trzy dni adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze święte w tych dniach o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Nabożeństwo potraktujmy jako czas przygotowania do rekolekcji. Poukładajmy sobie zajęcia w taki sposób, żeby znaleźć przynajmniej pół godziny na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.

3.

W czwartek (tj. 22.02) o godz. 17.00 Msza święta przez przyczynę św. Jana Pawła II w intencjach, które można zapisywać w zakrystii. Comiesięczną modlitwę, przez przyczynę św. Jana Pawła II, rozpoczynać będziemy 10 minut przed Mszą świętą. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii.

4.

Przez 3 dni trwającej adoracji o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5.

W niedziele Wielkiego Postu, pól godziny przed Msza świętą o 10.00, modlimy się na różańcu w intencji naszej Ojczyzny; po Mszy świętej nabożeństwo Gorzkich żali.

6.

W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi krzyżowej: dla dzieci – o 16.15, dla młodzieży i starszych – po Mszy świętej o 17.00.

7.

Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii organizuje w dniu 1 czerwca wyjazd autokarowy do Częstochowy, na Ogólnopolską Pielgrzymkę Różańcową. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii do końca marca.

8.

W przyszłą niedziele po Mszy świętej o 12.00 katecheza dla rodziców dzieci z klas III. Rodzice będą mieli konferencje w kościele, dzieci natomiast spotkanie w sali. Prosimy o obowiązkową obecność. Będzie to ostania niedziela miesiąca – niedziela modlitwy za dobrodziejów i niedziela tacy na ogrzewanie kościoła.Również w przyszłą niedzielę przed kościołem odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszek jako pomoc Kościołowi w potrzebie.

9.

W dniu 21 lutego od godz. 14.00 w Przychodni Lekarskiej Centrum przy ul. Lipowej 15 odbywać się będą badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i echo serca. Koszt jednego badania to 78 zł. Bliższe informacje dostępne są w przychodni.

10.

W dniach od 19 – 21 kwietnia będą organizowane rekolekcje formacyjne dla Apostolatu Modlitewnego Margerytka. Miejsce rekolekcji – Dom Rekolekcyjny w Nowym Opolu k/ Siedlec, koszt 310 zł. Zapisy do końca marca pod nr telefonu 515-091-801.

11.

Na stolikach za ławkami nowy numer Echa katolickiego, w którym m.in. jaka przyszłość czeka szkolną religię oraz w unickiej szkole wiary.

08-460 Sobolew
ul. Kościuszki 62