Ogłoszenia duszpasterskie

5 niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023 roku

1.

Bóg zapłać za piątkowe ofiary na kwiaty, dzisiejsze ofiary na tacę, ofiary indywidualne na budowę ołtarza: z ul. 3-go Maja – 500 zł, z ul. Krótkiej – 200 zł oraz indywidualne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego: z ul. Działkowej – 100 zł.

2.

Informujemy, iż w minionym tygodniu otrzymaliśmy zgodę Ks. Biskupa na budowę w naszym kościele bocznego ołtarza dedykowanego Świętej Rodzinie. Projekt, z małymi poprawkami, został zaakceptowany. Wykonawcą będzie pan Janusz Sobczyk, który jest twórca ołtarza głównego. Czekamy w kolejce na realizację projektu. Pracowania pana Sobczyka ma do wykonania kilka zaległych projektów i jak tylko zakończy rozpoczęte prace przystąpi do realizacji naszego projektu.

3.

Jutro w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sobolewie odbędą się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. Program rekolekcji znajduje się na stronie szkoły. Rekolekcje poprowadzi ks. Radosław Piotrowski. Od 12.30 do 14.00 odbędzie się spotkanie w hali sportowej, a od 14.15 część modlitewna w kościele. Serdecznie zapraszamy.

4.

W zakrystii można nabyć świece – paschaliki w ramach wielkopostnej jałmużny. Proponujemy, by świece zanieść na cmentarz i zapalając w szklanym zniczu złożyć w ten sposób swój duchowy dar w intencji zmarłych.

5.

W środę, jak każdego 29-go dnia miesiąca, msza święta o uzdrowienie przez przyczynę św. Archanioła Rafała – intencja od uczestników Eucharystii i nabożeństwa. Zapraszamy.

6.

W czwartek po mszy świętej wieczornej odbędzie się celebracja Słowa Bożego dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, połączona z obrzędem przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

7.

Piątkowe rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 16.15 przygotują kandydaci do bierzmowania z klas VIII.

8.

W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się dodatkowa msza święta.. Po mszy wyruszy z kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku przygotowane zostały dwie trasy, krótsza (20 km) i dłuższa (37 km).  Mapki obu stras są już na naszej stronie internetowej. Kliknięcie linku pozwoli na wyświetlenie mapy w aplikacji. Przed wyjściem będzie można także zeskanować kod QR (umieszczony zostanie na drzwiach kościoła) i w aplikacji Google – mapy pojawia się trasa EDK.Pod ikonkami z krzyżem – oznaczającymi kolejne stacje Drogi krzyżowej – dostępne są również rozważania. W czasie odbywania Drogi Krzyżowej w kościele będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy Drogi Krzyżowej zobowiązani są do zaopatrzenia się w latarkę czołową oraz zwykłą latarkę, kamizelkę odblaskową, w miarę możliwości odblaskowe opaski na ręce i nogi. Niepełnoletni mogę uczestniczyć w Drodze krzyżowej tylko pod opieką osoby dorosłej. Przypominamy, że idziemy w małych, najwyżej kilkuosobowych grupach, trasę pokonując w milczeniu. Na stolikach za ławkami znajduje się lista, na którą wpisujemy swój udział w nocnej adoracji (wpisujemy tylko swoje imię).

9.

W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Rano adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej. Wieczorem natomiast o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po mszy świętej nie będzie już wystawienia. W sobotę wieczorem kancelaria nie będzie czynna.

10.

Przyszła niedziela będzie Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm podczas każdej mszy świętej. O godz. 12.00 procesja z palmami wokół kościoła. Po mszy świętej rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najładniejszą palmę.

11.

W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Sobolewa. Rozpoczniemy ją w kościele, a następnie przejdziemy ulicami Kościuszki, Maciejowicką, Lipową i ul. Kościuszki wrócimy do kościoła. Naszych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. W Niedzielę Palmową przypadać będzie 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Udział w tegorocznej Drodze Krzyżowej, podczas której towarzyszyć będą nam rozważania zaczerpnięte z nauczania św. Jana Pawła II, będzie wyrazem naszej wdzięczności za pontyfikat naszego rodaka i obrony jego dobrego imienia. Wszystkich naszych parafian serdecznie zapraszamy.

12.

Od Wielkiego Poniedziałku (tj. od 3 kwietnia) msze święte wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.

13.

W związku ze znacznie wzrastającą liczbą dzieci pozbawionych właściwej opieki rodzicielskiej  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni  kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, mieszczącym się w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie, ul. Mazowiecka 26, tel. 25 682 43 19. Szkolenie dla kandydatów do pełnienia tej roli rozpocznie się 21 kwietnia br. , w związku z powyższym  prosimy o pilny kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz uzyskania wstępnej kwalifikacji.

14.

Polecamy lekturę prasy. W zakrystii jest do odebrania nowy numer Różańca, a na stolikach za ławkami znajduje się nowy numer Echa katolickiego, w którym m.in. czy jest godzina święta i jak ja praktykować oraz po co człowiekowi post.

Kontakt

Adres

08-460 Sobolew
ul. Kościuszki 62

 

Telefon

Nr konta
27 9217 0001 0015 1757 2000 0010