5 niedziela Wielkanocy

28 kwietnia 2024 roku

1.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę oraz ofiary przekazane z racji poświęcenia pól: z Krępy 150 zł, z Godzisza 820 zł, z ul. Wrzosowej, Sosnowej i Kownackiej – 765 zł.

2.

Jutro o godz. 16.30 spotkanie dla dzieci z klas III, przed pierwszą Komunią świętą.

3.

Jutro o godz. 18.00 Msza święta o uzdrowienie przez przyczynę św. Archanioła Rafała. Zapraszamy do modlitwy chorych, którzy mogą przyjść do kościoła, ale także do modlitwy za tych, którzy z powodu choroby nie mogą przyjść do kościoła.

4.

W środę rozpoczniemy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. W tym roku nabożeństwa majowe będziemy odprawiać przed Mszą świętą, o godz. 17.40. W czwartki „majówki” po zakończonej adoracji, czyli o 18.00, a w niedziele – po Mszy świętej o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie dzieci. Podtrzymajmy też zwyczaj śpiewania litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach, w bliskości naszych domów.

5.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 8.00, w sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi rano i wieczorem.

6.

W piątek wypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze święta o godz. 8.00, 10.00 – w intencji Ojczyzny i o godz. 18.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 8.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.

W sobotę (4.05) o godz. 17.30 rozpocznie się różaniec, później nabożeństwo pierwszej soboty i Msza święta. Po Mszy nie będzie już wystawienia Najświętszego Sakramentu.

8.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza święta w intencji uczestników ostatniej pielgrzymki do seminarium. O godz. 15.30 poświęcenie pól dla mieszkańców ul. Leśnej, Jana Pawła II, Kard. Wyszyńskiego, Wiosennej, Wiejskiej, Długiej, Wesołej, Wspólnej, Słonecznej, Zacisznej, Targowej, Działkowej oraz dla mieszkańców ul. Pagórkowatej, Widokowej i Podlasie.

9.

W minionym tygodniu z naszej parafialnej rodziny odszedł do wieczności sp. Lucjan Strąk.

08-460 Sobolew

Nr konta